Приказивање постова са ознаком Sajam vina. Прикажи све постове
Приказивање постова са ознаком Sajam vina. Прикажи све постове

понедељак, 27. фебруар 2017.

Sajam turizma




Proleće se već oseća u vazduhu, a mart samo što nije. To će vam reći da da je idealno vreme za planiranje vašeg prolećnog putovanja. Zaljubjenici u putovanja svake godine željno iščekuju ovaj sajam kako bi u velikom izboru turističkih ponuda mogli da odaberu onu najbolju za njih. 
Medjunarodni turizm je vodeća turistička sajamska manifestacija u Srbiji i regonu i jedna od pet najposećenijih priredbi na Beogradskom sajmu. Na sajmu učestvuju najveće domaće i brojne međunarodne organizacije i agencije.
Sajam turizma je i mesto održavanja izuzetno bogatog pratećeg programa koji je otvoren za izlagače, poslovnu i široku publiku.





U okviru sajma turizma održava se i Sajam hotelske i restoranske opreme (HORECA), a u istom terminu je i sajam vina (BeoWine Fair). Kao i svake godine na osmom Sajmu vina BeoWine Challenge Cup.
Pobednik belih vina sa 89,80 bodova za šampionsko vino proglašen je "Traminak", ledena berba iz 2012.godine.
Zatim u kategoriji crvenih vina sa osvojenih 91,50 bodova zauzelo je vino Picconero intalijanske vinarije Tolani Societa Argicola Srl iz 2011.godine.
Među roze i penušavim binima nosilac zlatne medalje je "Martina Biagi" 2009. godina, od italijanskog proizvođača S.A.F. Biagi sa osvojenih 86 bodova.






Ove godine nisam mogla da odem na sajam, ali sam pokusala da vam docaram bar delic atmosfere.

субота, 21. фебруар 2015.

Sajam vina i sajam turizma




 

19 februar 2015, prvi dan sajma turizma i ja na njemu. Mnoštvo štandova sa primamljivim ponudama za letovanje i izlagači domaći i strani, veliki broj posetilaca...
Od domaćih turističkih agencija najviše sam se zadržala na štandu Fly Fly. Ljubazni predstavnici te agencije su mi dali dosta interesantnih poklončića i brošura.
Istovremeno sa sajmom turizma organizovan  je i sajam vina "BeoWine" i sajam suvenira. Na sajmu vina je bila i degustacija vrlo kvalitetnih vina, a bilo je i sirića i pršutice, mmm...









            Ovo vino sam degustirala, jako je lepo i pitko, oseća se groždje dok se pije



                                


                                        Trezori za čuvanje vina














                                 Isti dan iznandjenje od sestre:


Pečurke napunjene kajmakom i sirom, šunka, slanina i pršuta i preko svega toga izrendan kačkavalj.
Verzija pre pečenja i posle pečenja.


                                                                                   A, onda sam ja napavila kiflice sa sirom i mesom.

 I to bi bilo sve za današnji post, a do novog posta vas pozdravlja puno vaša blogerka Maka!